Az erdélyi állásbisztró
Banki Értékesítő/Ofițer Vânzări Produse Bancare

Munkakör leírása

  • kezdeményezed, fenntartod és fejleszted az ügyfelekkel a kapcsolatot;
  • ajánlod, értékesíted és népszerűsíted az ALPHA BANK ROMANIA termékeit és szolgáltatásait;
  • magas szakmai színvonalú banki megoldásokat javasolsz az ügyfeleknek.

    Ce vei face, pe scurt

  • vei iniția, menține și dezvolta relațiile cu clienții existenți și potențiali;
  • vei promova și vinde o întreagă gamă de produse/servicii: conturi curente, depozite, internet banking, carduri de debit și credit;
  • operarea tranzacțiilor cash/noncash.

Toborzunk

Önéletrajzodat a cariere@alphabank.ro címre várjuk. Valamennyi önéletrajzot bizalmasan kezelünk. Csak azokat a jelölteket hívjuk be interjúra, akiknek a jelentkezését kiválasztottuk. Örülnénk, ha te is közöttük lennél! Sok sikert!

Recrutăm

Te invităm să ne trimiți CV-ul tău la adresa cariere@alphabank.ro. Toate CV-urile sunt păstrate în condiții de confidențialitate. Doar candidații ale căror aplicații sunt selectate vor fi contactați pentru interviu. Ne-am bucura să te numeri printre ei!

Elvárások

  • banki tapasztalat (előnyt jelent);
  • jó számítógépes ismeretek (Excel, Word).

Cerințe

  • experiență bancară (constituie un avantaj);
  • bună cunoaștere a calculatorului (Excel, Word).

Amit kínálunk

Magán és szakmai élet közötti egyensúly

  • akár 30 nap szabadság évente a ledolgozott évek függvényében;
  • fizetett szabadnapok fontos életesemények alkalmából;
  • birthday off – szabadnap születésnapod alkalmából, hogy szeretteid körében ünnepelhess;
  • szabadnap személyes ügyek intézésére;
  • szabadnap az intézmény keretén belül szervezett vizsgákra;
  • egészségügyi biztosítás – mivel egy egyszerű biztosítás nem mindig fedezi az összes egészségügyi szükségletedet, nálunk te választhatsz a legnagyobb biztosítótársaságok közül;
  • balesetbiztosítás;
  • jóléti szemináriumok.

Echilibru viață personală/viața profesională

  • până la 30 de zile de concediu de odihnă/an, în funcție de experiența de lucru;
  • zile libere plătite pentru evenimente speciale din viața ta;
  • birthday off – zi liberă pentru a-ți celebra aniversarea cu cei dragi;
  • zi liberă pentru evenimente personale neprevăzute;
  • zi liberă pentru examene – suntem alături pentru performanța ta;
  • asigurare medicală – pentru că un simplu abonament medical nu acoperă întotdeauna nevoile de sănătate, la noi tu alegi furnizorul, dintre cei mai mari din piață;
  • asigurare împotriva accidentelor– depășim împreună chiar și momentele cele mai dificile;
  • seminarii de wellbeing – îi aducem pe specialiști sa îți dea cele mai bune informații.

Anyagi juttatások

  • 13. havi fizetés a ledolgozott munkaidő függvényében;
  • anyagi támogatás fontos életesemények alkalmából;
  • kedvezményes banki termékek és szolgáltatások az alkalmazottaknak;
  • ételjegyek.

Avantaje financiare

  • 13 salarii/an, indiferent când te alături echipei (calculat pro rata);
  • susținere financiară pentru evenimente speciale;
  • costuri preferențiale la servicii și produse bancare;
  • tichete de masă.

Egyéb juttatások

Kurzusok és képzések

  • betanulási periódus – segítünk elsajátítani a munkavégzéshez szükséges információkat;
  • Buddy program – a legtöbb tapasztalattal rendelkező kollégáink fognak segíteni első heteidben;
  • személyre szabott képzési tervek;
  • számtalan online kurzus;
  • Bookster bérlet;
  • belső komunikációs csatorna, ahol munkatársaidtól gyors információkat szerezhetsz.

Training și dezvoltare

  • program de integrare – ca să te simți in largul tău chiar dacă nu ai lucrat încă in sistemul bancar;
  • un Buddy dedicat – cei mai experimentați și entuziaști colegi te vor însoți si îndruma in primele săptămâni alături de noi;
  • plan de training – stabilește cu managerul tău ce traseu de învățare ți se potrivește;
  • acces la nenumărate sesiuni de training online;
  • abonament la Bookster, un prieten apropiat;
  • o platformă internă de comunicare, să poți comunica și informal cu colegii tăi.

Munkavégzés címe

Románia, Harghita, Székelyudvarhely Rákóczi Ferenc 11 szám

A cégről röviden

Az Alpha Bank Romania az Alpha Bank csoport tagjaként az ország 10 legjobb bankjának egyike több mint 25 éves országos jelenléttel. Bankunk szolgáltatások és termékek színes skáláját kínálja úgy a magánszemélyeknek, mint a kis- es középvállalkozások és a vállalati szegmens számára, miközben biztosítja ügyfelei számára a tervek megvalósításához szükséges útmutatást és tapasztalatot.

Minden önéletrajzot bizalmasan kezelünk. Csak azokat az ügyfeleket hívjuk be interjúra, akiknek a jelentkezését kiválasztottuk. Az Alpha Bank Romania tiszteletben tartja az esélyegyenlőség elvét.

Alpha Bank Romania, ca membru al Alpha Bank Group, este o instituție financiară situată în topul primelor zece bănci din țară, cu o prezență națională de mai mult de 25 de ani. Banca oferă o gamă variată de servicii și produse inovatoare pentru clienții din segmentele retail, IMM și corporate, concomitent cu furnizarea know-how-ului și experienței necesare implementării planurilor pentru clienții săi.

Toate CV-urile vor fi păstrate în condiții de confidenţialitate. Doar candidații ale căror aplicații sunt selectate vor fi contactați pentru interviu. Alpha Bank Romania respecta Principiul Egalității de Șanse.