Az erdélyi állásbisztró
Banki Értékesítő/Ofițer Vânzări Produse Bancare

Munkakör leírása

Kezdeményezi, fenntartja és fejleszti az ügyfelekkel a kapcsolatot;
Ajánlja, értékesíti és népszerűsíti az ALPHA BANK ROMANIA termékeit és szolgáltatásait;
Magas szakmai színvonalú banki megoldásokat javasol az ügyfeleknek.

Ce vei face, pe scurt

Vei iniția, menține și dezvolta relațiile cu clienții existenți și potențiali;
Vei promova și vinde o întreagă gamă de produse/servicii: conturi curente, depozite, internet banking, carduri de debit și credit;
Operarea tranzacțiilor cash/noncash.

Toborzunk

Önéletrajzodat a cariere@alphabank.ro címre várjuk. Valamennyi önéletrajzot bizalmasan kezelünk. Csak azokat a jelölteket hívjuk be interjúra, akiknek a jelentkezését kiválasztottuk. Örülnénk, ha te is közöttük lennél! Sok sikert!

Recrutăm

Te invităm să ne trimiți CV-ul tău la adresa cariere@alphabank.roToate CV-urile sunt păstrate în condiții de confidențialitate. Doar candidații ale căror aplicații sunt selectate vor fi contactați pentru interviu. Ne-am bucura să te numeri printre ei!

Elvárások

Őszinteség, felelősségtudat, proaktivitás és eredményorientáltság;
A részletekre való odafigyelés, pontosság, szigorúság és jó szervezőkészség;
Csapatszellem, kommunikációs és interperszonális képességek;
Tárgyalási és értékesítési készség.

Cautăm

Onestitate, responsabilitate, proactivitate și orientare spre rezultate;
Atenție la detalii, acuratețe, rigurozitate, și o bună capacitate de organizare;
Spirit de echipă, abilități de comunicare și relaționare interpersonală;
Abilități de negociere și vânzare.

Követelmények

Felsőfokú végzettség;
Banki tapasztalat (nem kötelező);
MS Office ismeretek (Word, Excel).

Cerințe

Studii superioare;
Preferabil experiență bancară (nu este obligatorie);
Cunoștințe MS Office (Word, Excel).

Amit kínálunk

Egészségbiztosítás több szolgáltató közüli választás lehetőségével;
Elektronikus étkezési utalványok;
Hozzáférés a Bookster Könyvtárhoz;
Születésnapi szabadnap;
Szabadnap tanuláshoz;
A Bank szabályzatának részeként elérhető egyéb juttatások.

Ce primești

Asigurare medicală cu posibilitatea de a alege dintr-o gamă de furnizori;
Tichete de masă în format electronic;
Acces la biblioteca Bookster;
Zi de naștere liberă;
Zi liberă pentru studii;
Alte beneficii disponibile, parte din politica Băncii.

Munkavégzés címe

Románia, Harghita, Székelyudvarhely Rákóczi Ferenc 11 szám

A cégről röviden

Az ALPHA BANK  ROMANIA egy univerzális bank, amely szolgáltatások és termékek széles skáláját kínálja mind a magánszemélyeknek, mind a kis- és középvállalkozások és a vállalati szektor számára, Bukarestben és az országban található más egységek hálózatán keresztül.

Az ALPHA BANK  ROMANIA innovatív módon járult hozzá a banki pénzügyi szektor fejlesztéséhez. Csoportszinten több mint 130 éves és helyi szinten több mint 25 éves múltra tekintünk vissza.  Az innováció, a rugalmasság és a megbízhatóság révén sokszínű, multikulturális és befogadó munkakörnyezetet kínálunk.

ALPHA BANK ROMÂNIA este o bancă universală, ce oferă o gamă largă de servicii şi produse atât pentru segmentul de piață dedicat persoanelor fizice, cât și pentru sectorul IMM și corporate, printr-o rețea de unități situate în București și alte orașe mari din țară.
ALPHA BANK ROMÂNIA a contribuit în mod inovativ la dezvoltarea sectorului financiar bancar prin acțiuni îndrăznețe, precum lansarea primului credit ipotecar, dar și a primei emisiuni de obligațiuni ipotecare, în 2019.
Cu o istorie de peste 130 de ani la nivelul grupului și peste 25 de ani, local, dedicați valorilor noastre de evoluție prin inovație, onestitate, flexibilitate, inteligență și fiabilitate, oferim un mediu de lucru divers, multicultural și incluziv